Týdenní soustředění minigolfových nadějí

 

Radotínské minigolfové dětské naděje, které se přihlásili do minigolfového oddílu, absolvovali týdenní soustředění v moravském městečku Příbor.  Bydlelo se v dřevěných chatkách v areálu místního koupaliště, kde se nachází minigolfové hřiště místního oddílu SKDG Příbor. V rodišti Sigmunda Freuda se děti, za vedení zkušených hráčů, dvakrát denně věnovaly tréninku minigolfových úderů, pravidlům a golfovému chování při turnajích. Jeden trénink jim zpestřil a zkušenosti předával  juniorský reprezentant České republiky Ondřej Myšák z místního oddílu. Ve volných chvílích měly k dispozici plavecký bazén, beachvolejbalový kurt, petangue, stolní tenis.  Týdenní soustředění jsme si zpestřili výletem do Technického muzea Tatry Kopřivnice, návštěvou lidového skansenu v Rožnově pod Radhoštěm, kde jsme absolvovali i menší túru k soše pohanského boha Radegasta. Díky počasí, které panovalo (teploty nešly přes den pod 35°C) jsme většinu času trávili na koupališti.

Na závěr soustředění jsme uspořádali turnaj našich minigolfových nadějí, výsledky, ale hlavně soutěživost, nás mile překvapily. Tak mi dovolte na závěr uvést pořadí turnaje:

1.       Tomáš Čása                       36 úderů

2.       Kateřina Vaňová             57 úderů

3.       Tomáš Plainer                  61 úderů

4.       Lukáš Drtikol                     62 úderů

5.       Martin Fischer                  70 úderů

 

 

 

Memoriál Vladimíra Čecha v minigolfu

 

První srpnový víkend pořádala Fortuna Radotín mezinárodní minigolfový turnaj o pohár starosty. Turnaj byl poprvé uspořádán jako memoriál nedávno zesnulého Vladimíra Čecha, populárního herce a dlouholetého závodního hráče minigolfu, člena DG Fortuna.  Po slavnostním nástupu účastníků pronesla krátkou řeč  Milada Čechová, Vladimírova manželka. Ta také provedla první , slavnostní úder turnaje. Potom už na dráhy nastoupili čeští, slovenští, rakouští a němečtí hráči. Hrála se jak soutěž družstev, tak i jednotlivců. Osm družstev  hrálo pět kol a poslední, finálové se už započítávalo jen do soutěže jednotlivců. Vítězný domácí tým  ve složení Tupý, Vondrák, Vlasák  nakonec zdolal rakouský PSV Steyr o puhé dva údery. Třetí skončil druhý tým Fortuny. V jednotlivcích zvítězil Josef Vozár z Tempa Praha výkonem 140 úderů před Guenterem Schwarzem z Německa a rakouským minigolfistou Peterem Helmem. Další tři místa patřila domácím hráčům Tupému, Vlasákovi a Rendlovi.  V obrovských vedrech si všichni hráči zaslouží obdiv a pořadatelům patří dík za perfektní organizaci.

 

Informace:

Hráči registrovaní v ČMGS,kteří se zúčastní v kalendářním roce alespoň jednoho turnaje na hřišti DG Fortuna - Radotín,mají po předložení platného registračního průkazu obsluze nebo alespoň po telefonické domluvě s R.Fischerem v otvíracích hodinách po celý rok trénink zdarma!

Tel.:+420 777853773

 

aaaaaa.bmp
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one